Väikepere elamu Türisalus, eraldi saunamajaga

1, Loodu tee, Türisalu küla, Harku vald, Harju maakond, 76706, Eesti
 • 112 000,0 €
 • 1 120,0 €/m2

Ülevaade

 • Maja, Suvila
 • Objekti tüüp
 • 3
 • Tuba
 • 1
 • Magamistuba
 • 100
 • 1994
 • Ehitusaasta

Kirjeldus

           

HOONE ja KRUNT
Madalvundamendil maja on ehitatud suvilaks 1994 aastal. Algupärane suvilamaja on väljast poolt kivivillaga soojustatud ning kaetud krohviga. Hoone vundament on korralikult soojustatud. Hoone esimesel korrusel on paigaldatud pakettaknad, teise korruse puitaknad korrastatud. Aknad avanevad hoone kahele küljele, lastes tuppa nii hommiku, kui õhtupäikese.
Hoone peasissepääs on hoovipoolsel terrassil massiivsetest klaasustest. Sissepääsust jõuab esikusse, kus asub ka teisele korrusele viiv puittrepp. Sisenemisel jääb ruumi vasakusse seina kaks kõrget akent, millede asemele on planeeritud laiem ukseava juurdeehituse valmimisel. Sissepääsust paremale poole jääb kaheosaline uks, kust pääseb elutuppa. Elutuba on avar ja viimistletud heledates toonides. Elutoast pääseb dushiruumi/wc-sse ning väiksemasse tuppa, kuhu on sisse seatud ajutine köök. Elutoa ja köögi vahel asub kamin-ahi, koos soojamüüriga. Hoone renoveerimisel on seintesse paigaldatud küttesüsteemitorustik, radiaatorite väljaviigud toodud seina peale. Teisele korrusele viivast trepist jõuab avatud ruumi, mis on jaotatud kaheks. Ruumi ühes osas on sisse seatud kontor ning teises osas magamisala. Teisel korrusel on ka avatud garderoob.
Pane tähele ! Hoonele on planeeritud juurdeehitus ehitusaluse pinnaga 48m2. Juurdeehituse plaanide järgi lisandub elamule köök-elutuba, eraldi wc ning avar garderoobiga esik maja esisele sissepääsule. Juurdeehitusele on võimalik ehitada peale ka 2.korrus või luua suurem terrass/rõdu õhtupäikese poole. Juurdeehitusega on alustatud 2015 aastal, ehitus on seisnud ligi 5 aastat. Juurdeehituse vundament ja seinad on püstitatud (fibo), põrandad betoonivalmidusega. Kooskõlastus on KOV-lt saadud kuni 7,5 m kõrguse ehitiatava osa peale!

Hoonest 10 m kaugusel asub eraldiseisev sauanamaja, kus on lisaks pesu- ja leiliruumile ka hubane kaminaruum. Elektriline põrandaküte on sauna ees- ja pesuruumis. Saunakeris on pesuruumist puudega köetav. Sauna ehitusaasta on 1994, materjalidena on ehituses kasutatud põhiliselt puitu, saunamaja üks otsasein on kivist.
Sauna otsaseinast saab alguse ka hoovis asuv suurem klaasist kasvuhoone. Kasvuhoone vajab kergemat korrastamist.
Kinnistu hooviala on murukatte all, hoovi kaunistavad lillepeenrad. Hoovialal on erinevad marjapõõsad ning õuna-, pirni-, kirsi- ja ploomipuud. Hoovi tagumisest nurgast leiab madala männi alla sisse seatud puhkeala.

Kinnistut teenindav elektrisüsteem on 1-faasiline, peakaitse 16 A.
Vesi saadakse oma puurkaevust, soojavee saamiseks on kasutusel boilerid. Reovesi juhitud 6m3 septikusse. Kinnistu piiril on vee- ja kanalisatsiooni väljundid Harku valla ühtse veesüsteemiga liitumiseks. Ühtse veevärgi liitumiseks annab toetust KIK (Keskkonna Investeeringute Keskus).
Hoonele kehtivad ehitisregistri dokumendid vastavad suvilahoonele. Kooskõlastused juurdeehituse osas on tehtud. Ehtiusluba vajab uuendamist.

NAABRUSKOND
Türisalu on Harku valla küla, mis asub Tallinnast 30 km kaugusel. Türisalu küla lähimaks asulaks on Keila-Joa. Kinnistu läheduses voolab Keila jõgi, jõeni on 300 meetrit, mööda jõeäärt joa pargini ca 2km. Keila-Joa on kuulus oma rippsildade, uhke mõisa ja kauni jõepargi poolest. Joa äärest mereni on 1 km.
Keila-Joal asub kauplus ning suvehooajal on avatud kohvik. Türisalust 7 km kaugusele jääb Laulasmaa, kus mitmed toitlustusasutused ja suurepärane Spa ning ujula. Laulasmaa mererand on ideaalne supluseks. Keila Joalt viib kergliiklustee kuni Treppojal asuva Paldiski mnt ristmikuni, seega on kergliiklustee kaudu võimalik mugavalt liikuda
Türisalu piirkond on vanast suvilarajoonist kujunemas aastaringseks elukohaks neile, kes hindavad loodust ja soovivad elada linna lähedal maal. Naabrid on rahulikud ja sõbralikud. Linnalähedane asukoht võimaldab liikuda mugavalt ka ühistranspordiga. Transpordiühendus Tallinnaga on korraldatud bussiliiklusega. Türisalu läheduses on kaks kooli, 7 km kaugusel asuv Laulasmaa kool ja 6,4km kaugusel asuv Vääna Mõisakool, lasteaed asub Laulasmaal. Koolilastele on korraldatud koolivedu valla poolt.

Kui sa oled otsimas linnalähedast kodu, mille planeeringut saad ise mõjutada, võta kindlasti ühendust ja uuri lisa!

 • Linn Harku vald
 • Maakond Harjumaa

Sarnased objektid

Compare listings

Compare
Monika Ristikivi
 • Monika Ristikivi