Suure kinnistu ja ajalooga maja Rapla külje all.

Saare, Seli-Koigi — Alu, Alu-Metsküla, Alu, Rapla vald, Rapla maakond, 79605, Eesti
 • 149 000,0 €
 • 688,0 €/m2

Ülevaade

 • Maja
 • Objekti tüüp
 • 3
 • Tuba
 • 2
 • Magamistuba
 • 216.6
 • m2

Kirjeldus

See kinnistu on täis ajalugu ja põnevaid võimalusi! Loe lisaks ja küsi juurde!

Eluhoonena on kasutusel algselt sepikojaks ehitatud üle 250 aasta vanune tugev ja korralike pae-ja maakivist seinadega hoone. Hoone ajaloo tõttu on siin mitmeid eripärasid, mida tänastes eluhoonetes ei ole. Hoone algupärasesse koosseissu kuulus kõrgete lagedega sepikoda, mille ühte kõrvalruumidest oli ka rajatud kaev. Nii on vana ja unikaalse maakivi-rakisega kaev jäänud tänase köögi põranda alla. Kaevule on seatud pump ning kogu majapidamise vesi saadakse oma kaevust, mille teenindusluuk köögipõrandas.

Hoonesse sisse seatud eluruumid on selle madalamas osas, mis algselt olid sepikoja kõrvalruumid. Köök on avatud ning koos elutoaga, samas ruumis on sisse seatud ka pesemisvõimalus. Köögis puuküttel pliit, millele on taha ühendatud eluruumides kasutusel olevad radiaatorid, nii saab pliiti küttes toasooja ka muudesse eluruumidesse. Lisaks köök-elutoale on loodud kaks magamistuba. Toimib vesiklosett. Kogu elamispinna suuruseks on ligi 63m2. Hoone kõrgete lagedega, varasema sepikoja ruumides on sisse seatud majandusruumid ja garaaz–miks mitte seada sisse sisse kodune töökoda raha teenimiseks . Maja katusealune loob võimaluse ka teise korruse välja ehitamiseks.

Hoone ise vajab siiski renoveerimist ja kaasajastamist. Aja jooksul on hoone seinad saanud mõningast parandust ja nii on osad seinad ka puitkarkassil ning silikaadist. Tänaseks on hoone parendustest tehtud järgnevad:

-Põrandad on valdavalt valatud ja soojustatud, osa põrandast siiski puitkarkassil, kuid soojustatud

-Laed on soojustatud

-Osaliselt seinad soojustatud ja siseseinad loodud, osaliselt on vana paekivi seina säilitatud sisekujunduslikuks elemendiks

-Majasiseselt on rajatud veesüsteem ja kanalisatsioon (lokaalne septikuga)

-Aknad on vahetatud pakettakende vastu

-Turvauks

Võimalik abistada ka ehitusmeeste leidmisel!

See ajaloohõnguline kinnistu koosneb 10 068m2 suurusest elamumaast, milles metsamaad 2942m2, haritavat maad 3007 m2, muud maad 143m2 ja õuemaad 3976m2. Kinnistul on kõrghaljastus, mis tagab mõnusa privaatsuse kinnistuga piirneva avaliku tee võiamliku müra eest. Hoovialal on ruumi nii mõnusa grillala sisse seadmiseks, aiamaa pidamiseks kui kasvõi tiigi rajamiseks. Kinnistul on lisaks eluhoonele üks väiksem aiamaja, saunamaja koos tünnisaunaga, puukuur ning maakelder.

Maakelder on mahukas ja toimiv ning pererahva vaieldamatu lemmik.

Piirkond on rahulik ja looduslik. Lähim asula Alu on ca 3 km kaugusel. Alu alevikus tegutseb nii lasteaed kui kool, seal on nii raamatukogu, kauplus, kui ka sotsiaalmaja, kus erinevad huviringid. Sportimiseks on Alu alevikus nii spordihoone, avaliks spordiväljak kui staadion. Muu eluks vajalik on kättesaadav Ca 5 km kaugusel asuvas Raplas. Lapsi veab nii Alu suunal kui Rapla suunal ka vallabuss. Ühistranspordina toimib bussiliiklus.

Võta ühendust ja tule vaatama !

 • Maakond Raplamaa

Sarnased objektid

Compare listings

Compare
Karmen Lillepõld
 • Karmen Lillepõld