Maalähedane kodu Haapsalu külje all Suure-Ahli külas!

Suure-Ahli küla, Haapsalu linn, Lääne maakond, 90443, Eesti
 • 115 000 €

Ülevaade

 • Maja
 • Objekti tüüp
 • 4
 • Tuba
 • 2
 • Magamistuba
 • 122
 • 1998
 • Ehitusaasta

Kirjeldus

        

HOONE ja KRUNT
Müügis olev madalvundamendil kivimaja on ehitatud 1992 aastal. 2015 on hoones tehtud ulatuslikud renoveerimistööd, mille käigus on hoone soojustatud, elektrisüsteem uuendatud, ehitatud põrandad ning põhjalikult renoveeritud ruumide siseviimistlus. Ehitusjärgus on veel hoonesse planeeritud saun ning viimsitlustööde ootel teisel korrusel asuv magamistuba koos garderoobiga. Hoone katust katab eterniit, fassaad viimistletud krohviga ning akendeks on topelt-puitaknad. Eluhoonet teenindav elektrisüsteem on 3-faasiline, peakaitse 16 A. Vesi saadakse oma puurkaevust (24 m), soojavee saamiseks on kasutusel boiler. Kanalisatsioon lokaalne, septikuga.
Hoone peasissepääsule lisaks on loodud elutoast otseuks ka terrassile. Terrass ulatub maja kahele küljele. Peauksest sisenemisel jõuab eeskojast esikusse, mis läheb üle köögiks. Samasse jääb ka wc-vannituba, mille vastast viib uks planeeritud saunaruumi. Köögis on nii soojamüüriga puukütte-pliit, kui ka ahjuga elektripliit. Maja keskmes asetseva puukütte ahju üks osa annab sooja ka kööki. Köögi põranda all asub kelder, mida on võimalik kasutada jaheda hoiruumina, keldrisse on paigaldatud ka hüdrofor. Sisenemine keldrisse toimub köögi põrandal olevast luugist. Köögi kõrval asub avar elutuba /trepihall, kust viib trepp ülemisele korrusele. Elamu teine korrus on osaliselt avatud ja nii moodustub esimese korruse eluruumidesse kõrge laega, kuid hubane aatrium. Elutoale annab soojust maja keskmes asuv ahi ning köögi ja toa vaheline soojamüür. Elutoast pääseb edasi privaatsemasse magamistuppa.
Teisele korrusele viivast trepist jõuab avatud ruumi, millest pääseb hetkel viimistlust ootavasse magamistuppa. Magamistuppa on kavandatud ka eraldi garderoobituba.
Kogu maja ruumide viimistluses on kasutatud heledaid toone, mis puitdetailidega hubase koosluse loovad. Eluruumide põrandad on puidust ning köögipõrandat katab vinüülparkett. Wc-vannituba plaaditud.
Maja on hubane ja mõnus.

Kinnistu paikneb külakest läbiva tee ääres ning kogu kinnistu hoonestuse juurde kuulub elamu, puukuur, kasvuhoone ning pumbamaja. Kinnistule võib lisaks ehitada ka ühe abihoone. Maja ümbritsev hooviala on enamasti murukattega, maja taga asuva hoovi poole on rajatud kasvuhoone ja mõned peenrad. Ilupeenrad on rajatud maja ümbrussesse ja nii on suvisel perioodil terve hoov lilelleõhnaline. Kinnistule jääb ka väike metsatukk, mis tagab mõnusa privaatsusse. Kinnistu piiril asub vanem kiviaed ning selle ette on istutatud noor hekk. Hekk on istutatud ka maja tagumisele küljele, et tagada tulevikus veelgi privaatsem koduhoov.

NAABRUSKOND
Müügis olev maja asub Haapsalu linna koosseisu kuuluvas Suure-Ahli külas. Külakeses on ligikaudu 50 püsielanikku ning naabrivalve toimib väga hästi. Suure-Ahli külast 4 km kaugusel asub väike kalasadam Topu, mille läheduses mõnus ujumiskoht. Niisamuti ei ole kaugel erinevad looduslikud matkarajad. Kinnistuni viib hea kattega tee ning trasnpordi ühendus 8km kaugusel asuva Haapsalu linnaga väga hea. Bussijaamani on kinnistult ca 250 meetrit. Haapsalus asuvad nii lasteaiad ja koolid, kui kõik muu eluks vajalik.
Haapsalu on väärikas ja kaunis merelinn. Siin on võimalused spa-puhkuseks ja ajaloo nautimiseks. Niisamuti suveõhtul mereäärsel promenaadil jalutada ja loodust nautida või hoopis talvel pikki radu polaarkelkudega läbi sõita. Haapsalus on oma rahulik hingamine.

Nüüd ootab see kodu uut hoidvat omanikku, raja oma mõnus kodune pesa just Haapsalu külje alla!
Lepi kindlasti tutvumiseks aeg eelnevalt kokku!

 • Linn Haapsalu
 • Maakond Läänemaa

Sarnased objektid

Compare listings

Compare
Monika Ristikivi
 • Monika Ristikivi