Hubane kodu kaunis Suurupis!

7, Pähna tee, Suurupi, Suurupi küla, Harku vald, Harju maakond, 76907, Eesti
 • 128 000,0 €

Ülevaade

 • Maja
 • Objekti tüüp
 • 6
 • Tuba
 • 4
 • Magamistuba
 • 232
 • 1996
 • Ehitusaasta

Kirjeldus

         

HOONE ja KRUNT
Postvundamendil maja on varasemast ühekorruselisest suvilast 1996 aastal ümberehitatud kahekorruseline pereelamu. Hoone peasissepääsust jõuab eluruumidesse, kus esimesel korrusel asuvad pooleldi avatud köök koos sahvriga (sahver 4m2), elutuba ja esik. Elutoast viib uks san-ruumide eesruumi, millest pääseb sauna leiliruumi, pesemise alasse ja suurde, veel ehitusjärgus vannituba-WC-sse. Samast eesruumis on lisaväljapääs hoonega külgnevale varjualusele alale ja hoovi.
Maja teisele korrusele viib puidust kinnine trepp, ülakorrusel on avatud elutuba ning kaks magamistuba ja kontoriruum. Kahest magamistoast pääseb maja ette avanevale terrassile. Teisel korrusel on oma vannituba koos dushinurga ja wc-ga. Teise korruse avatud elutoast viib järsem trepp katusealusesse magamistuppa. Katusealusel on vabaruum lisatoa väljaehitamise võimalusega. Eluruumide ja sanruumide kasutuspind kokku 162 m2.
Esimesel korrusel asuvast köögist pääseb ka hoonega külgnevasse garaazi ja selle abiruumi. Garaazi ja abiruumi suurus kokku 23 m2. Garaaziuksed avanevad maja ette.
Küttelahendusena on kasutusel õhkjaotussüsteemiga kaminahi, õhu väljundid ka ülakorrusele. Lisakütteks paigaldatud õhksoojus pump nii esimesele, kui teisele korrusele. Köögis on suure soojamüüriga puupliit.
Majaga külgneval varjualusel on mõnus grilliala koos väli-kamina ja kahe toimiva suitsuahjuga. Varjualuselt pääseb nii maja ees asuvasse viljaaeda, kui maja taga asuvasse privaatsemasse hoovi. Maja on ehitatud koos varjualusega krundi keskele piirist piirini, millega tekitatud maja esine hoov ja privaatsem hoov maja taha. Maja esisele hoovialale on rajatud ilu- ja viljaaed koos kasvuhoonega. Viljaaias on marjapõõsad, maasika ja vaarika taimed ning noor õunapuu ja vanem, väga viljakas ploomipuu. Maja taga asuvas privaatsemas hoovis leiab abihooned ning vabaaja veetmise võimalused ja basseini ala. Bassein on rajatud 2008 aastal, basseini ümbritsev puidust terrassiala vajab veidi parendust. Basseini katab plastik-kate, mille saab mugavalt basseinile peale ja maha tõmmata. Basseinile paigaldatud soojustus tagab mõnusalt sooja vee aastaringselt. Basseini teenindav pump, filtrid ja soojuspump on töökorras, äravool on korraldatud voolikusüsteemidega ning imbub maapinda. Basseini vesi ühistu veevärgist.
Tagahoovis on ka eraldi paiknev saunamaja, mis asub basseini vahetus läheduses. Tagahoovi piirdeaiast viib väike jalgvärav kinnistult välja väikesesse metsatukka. Kinnistu tagune mets on eravalduses, kuid kõigile ligipääsetav.

Majas on elektrisüsteemide uuendamist alustatud 2020 aastal, elektrisüsteemide paigaldus lõppjärgus. Kinnistut teenindav elektrisüsteem 3 faasine ning peakaitse 25 A.
Vesi saadakse ühistu veesüsteemist, soojavee saamiseks on majas kaks boilerit, 40l ja 80 l. Saunamajas 80 l boiler. Reovesi juhitud septikutesse kogumahuga 4m3. Septikuid kokku kaks, paigaldusaeg jääb perioodi 1985-1990 aasta. Kinnistu piiril on vee- ja kanalisatsiooni väljundid Harku valla ühtse veesüsteemiga liitumiseks. Ühtse veevärgi liitumiseks vajalikud kulud kokku hinnatud ca 5000 eurole.
Hoonele kehtiv kasutusluba on väljastatud ümberehituse eelselt ja ehitisregistri dokumendid vastavad suvilahoonele. Kasutusloa uuendamise ja ehitisregistri andmete korrastamine on algstaadiumis.

NAABRUSKOND
Suurupi on Harku valla mereäärne küla, mis asub Tallinnast 25 km kaugusel. Suurupi põnevaimateks vaatamisväärsusteks on kaks tuletorni ja udusireen koos lootsijaamaga. Suurupi külas on säilinud ajaloolised merekindluse varemed ning mereäärses piirkonnas on head supluskohad vanade süvendite tõttu. Mererannani on kinnistult 1 km, rand on liivane suplusrand. Rannaäärsed alad on puhtad ja männimetsa alusel alal on väiksemad matkarajad ning RMK puhkealad.
Suurupi suvilarajoonist on kujunenud looduskaunis kodupaik paljudele peredele. Suurupis on püsielanikke ligikaudu 1000. Linnalähedane asukoht võimaldab liikuda mugavalt ka ühistranspordiga. Transpordiühendus Tallinnaga on korraldatud bussiliiklusega. Suurupile lähimaks kooliks on 4 km kaugusel asuv Muraste kool ja lähim lasteaed on 6,4km kaugusel asuv Pangapealse lasteaed. Koolilastele on korraldatud koolivedu valla poolt.

 • Linn Harku vald
 • Maakond Harjumaa

Sarnased objektid

Compare listings

Compare
Monika Ristikivi
 • Monika Ristikivi